Zoonozy to poważny problem! Nie bądź obojętny. Pomagamy dowiedzieć się jak się przed nimi uchronić? Rozwiązanie jest proste! Wystarczy tak niewiele:
- zachować higieniczny tryb życia
- wykonywać okresowe badania zwierząt
- stosować leczniczo lub profilaktycznie preparaty przeciwpasożytnicze
- dbać o czystość otaczającego nas środowiska.

 Robaki i Odrobaczanie psów - Bayer HealthCare Dział Weterynaryjny -
Walka z pasożytami u psów!

 

 

 

   Profilaktyka > KOTY >

Krople dla kotów firmy Bayer spot-on zostały stworzone tak, aby przenikać przez skórę kota, a nie Twoją. Bayer zaleca Państwu zastosowanie poniższych, prostych wskazówek, gdy zamierzacie przeprowadzić leczenie z użyciem preparatu do nakraplania (spot-on).

Właściciele kotów wiedzą, że na naszym rynku dostępne są już sprawdzone i wygodne w
aplikowaniu preparaty firmy Bayer.
Dla kotów - preparat odrobaczający można zaaplikować pomiędzy łopatki w formie kropli spot-on, co pozwala na uniknięcie trudnego zmuszania kota do zjedzenia tabletek lub past odrobaczających.

 

 

Oddziel jedną pipetkę od opakowania. Trzymając pipetkę w pozycji pionowej, końcówką do góry, przekręć i zdejmij końcówkę, po czym użyj drugiej strony końcówki, aby zerwać zamknięcie. Rozsuń kotu sierść na szyi u podstawy czaszki tak, aby widoczna była odsłonięta skóra. (Rys. A)

Przytknij koniec pipetki do skóry i mocno ściśnij kilkukrotnie pipetkę w celu wyciśnięcia jej zawartości bezpośrednio na skórę. Naniesienie preparatu u podstawy czaszki ograniczy do minimum możliwość zlizania preparatu przez kota. (Rys. B)

Unikaj kontaktu leku z oczami kota. Po zabiegu umyj dokładnie dłonie. Unikaj bezpośredniego kontaktu z miejscem aplikacji leku, gdy jest ono wciąż mokre.
Intensywne kontakty dzieci z kotem (np. spanie) są niewskazane w czasie pierwszej doby po aplikacji leku.
Lek można stosować u kotek ciężarnych i karmiących.
Zawsze czytaj ulotkę dołączoną do leku.
 

Substancje czynne: Profender zawiera 21,4 mg/ml emodepsydu i 85,8 mg/ml prazikwantel Dawkowanie: Zalecana minimalna dawka to 3 mg emodepsydu / kg masy ciała oraz 12 mg prazikwantelu / kg masy ciała, co odpowiada 0,14 ml preparatu Profender / kg masy ciała. Jako cała kuracja skuteczne jest jednokrotne podanie. Sposoby i droga podania: Wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Przeciwwskazania: Nie stosować u kociąt poniżej 8 tygodnia życia lub ważących poniżej 0,5 kg. Specjalne ostrzeżenia: Nie podawać doustnie lub pozajelitowo. Nie należy dopuszczać, aby leczone koty lub inne koty przebywające w tym samym miejscu wylizywały miejsce podania preparatu dopóki jest ono wilgotne. Pozw.: EU/2/05/054/001 (006, 012) | Podmiot odpowiedzialny: Bayer HealthCare AG, D-51368 Leverkusen, Niemcy.

>>> Spytaj o krople dla kotów firmy Bayer! Lekarze weterynarii wiedzą, w czym rzecz. Pamiętaj o regularnym odrobaczaniu kota - RAZ NA 3 Miesiące!

 

 

Kleszcze | Pchły | Komary | Robaki | Odrobaczanie psówVetriDerm | Advantage |Advantix | Obroża Kiltix |
 Patron:
Bayer Pasożytom STOP.pl |Patron: Bayer HealthCare Dział Weterynaryjny |
 

Copyright © wszelkie prawa zastrzeżone 2002 - 2011 Bayer Sp.zo.o. i  Serwis Molosy.pl