Odrobaczanie.pl
Glisty
Tęgoryjce
Nicienie Płucne
Włosogłówki
Tasiemiec psi
Tasiemiec bąblowcowy

Zoonozy to poważny problem! Nie bądź obojętny. Pomagamy dowiedzieć się jak się przed nimi uchronić? Rozwiązanie jest proste! Wystarczy tak niewiele:
- zachować higieniczny tryb życia
- wykonywać okresowe badania zwierząt
- stosować leczniczo lub profilaktycznie preparaty przeciwpasożytnicze
- dbać o czystość otaczającego nas środowiska.

Gra - Worm Killer

Oznaki

 

 

   Oznaki Zarażenia

Oznaki zarażenia pasożytami i diagnostyka

Często nie jest to oczywiste, czy zwierze nie jest zarażone robakami; Jest to szczególnie widoczne przy rozpatrywaniu zakażeń robakami u dorosłych psów i kotów. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że w każdym momencie ich życia, wszystkie koty i psy mają potencjał biologiczny do stałego rozwoju robaków, jako żywiciele i nosiciele. Jest to niezależnie od gatunku robaka, wieku zwierzęcia lub jego stanu zdrowia.

Następujące objawy mogą wskazywać na zakażenia robakami:

* Niedokrwistość

* Krew w kale

* Biegunki / zaparcia

* Nabrzmiały, rozszerzony brzuch w młodych zwierząt - brzuch-bańka.

*Podrażnienie wokół odbytu

* Letarg

* Zapalenie płuc

* Słaby stan sierści

* Ciężkie zakażenia u bardzo młodych zwierząt mogą prowadzić do śmierci

* Widoczne robaki lub segmenty tasiemców w kale

* Wymioty

* Utrata masy ciała

Diagnostyka

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy zwierzę ma robaki, jest zlecenie u weterynarza zbadania próbek kału. Laboratorium będzie badać próbki pod mikroskopem w poszukiwaniu larw i jaj oraz wykona identyfikację wszelkich znalezionych form. To umożliwi twojemu lekarzowi weterynarii zaproponowanie odpowiedniego harmonogramu odrobaczania twojego zwierzaka. Niestety, robaki koniecznie nie muszą zrzucać jajek każdego dnia, więc jest możliwe, że wynik badania kału na pasożyty może być negatywny, podczas gdy zwierzę w rzeczywistości ma infekcję robaka; taki rezultat jest znany jako fałszywie negatywny. Jednym ze sposobów ochrony przed tym jest dostarczenie próbek z odchodami, które zostały pobrane w ciągu 2 kolejnych dni.

Jak opisano bardziej szczegółowo w sekcji potencjalnych zagrożeń zdrowotnych, niektóre robaki mogą powodować choroby zarówno w organizmie żywiciela i u innych zwierząt, działających w charakterze pośredniego żywiciela lub nosiciela, nie wyłączając człowieka! Bez przekonywującej identyfikacji podczas badań laboratoryjnych, nie są łatwe do odróżnienia potencjalnie niebezpieczny formy robaków od mniej szkodliwych.

Aby pomóc w zwalczaniu robaków i problemów z nimi związanych, firma Bayer radzi, aby twoje dorosłe zwierzęta domowe były odrobaczanie cztery razy w roku.
Niektóre zwierzęta, takie jak polujące koty, mogą potrzebować częstszych podń środków do odobaczania, ponieważ większe jest prawdopodobieństwo rozwinięcia się infekcji niż u osobników śpiących na kanapie cały dzień. Młode szczenięta i kocięta,
zarażają się bezpośrednio drogą pokarmową (zarażenie lakogenne), kiedy to postacie pasożytów dostają się do organizmów osesków przez mleko matki. Jest to bardzo niebezpieczna parazytoza, gdyż umożliwia zarażenie całych miotów, pozbawionych możliwości obrony. Dlatego tak ważne jest odrobaczanie szczeniąt nawet częściej niż raz na kwartał, aby chronić zwierzęta.

Porady:

1. Pamiętaj o regularnym odrobaczaniu psa, najlepiej raz na kwartał, jak również stosowaniu środków przeciwkleszczowych i przeciwpchelnych
2.
Robaki, kleszcze, pchły i komary są groźne nie tylko dla psów, ale również dla ludzi. W bezpiecznym i skutecznym leczeniu oraz profilaktyce niezbędny jest sprawdzony, pewny partner więcej informacji znajdą Państwo w sekcji Dobre rady firmy Bayer. Zapraszamy!
3. Bayer HealthCare Dział Weterynaryjny zaprasza również na filmy, aby zobaczyć filmy o robakach i ich cyklu rozwojowym kliknij tu ...

4. Pytaj lekarza weterynarii o preparaty, które skutecznie chronią przed wszystkimi pasożytami przewodu pokarmowego i nie wymagają uciążliwych kuracji. Nawet zwierzętom o dużej masie wystarczy jedno, profilaktyczne podanie!

5. Na stronach programu Bayer Pasożytom STOP, znajdą Państwo Tabele i Schematy Zabezpieczeń Psów i Kotów przed inwazją. W przewodniku sprawdzą Państwo również odpowiednią terapię przeciwpasożytniczą dla psa i kota odpowiednio do ich potrzeb związanych ze stylem życia. W tym celu należy określić w pierwszej kolejności styl życia Twojego psa lub kota.

 

Odrobaczanie.pl ] Glisty ] Tęgoryjce ] Nicienie Płucne ] Włosogłówki ] Tasiemiec psi ] Tasiemiec bąblowcowy ]

Kleszcze | Pchły | Komary | Robaki | Odrobaczanie psów | Advantage | Obroża Kiltix |
 

Copyright © wszelkie prawa zastrzeżone 2002 - 2013 Bayer Sp.zo.o. i  Pupileo.pl i odrobaczanie.pl