Odrobaczanie.pl
wstecz
1. Droga pokarmowa
2. Przez łożysko
3. Przez skórę
4. Przez kontakt
Filmy o robakach
Glisty
Tęgoryjce
Nicienie Płucne
Włosogłówki
Tasiemiec psi
Tasiemiec bąblowcowy

Zoonozy to poważny problem! Nie bądź obojętny. Pomagamy dowiedzieć się jak się przed nimi uchronić? Rozwiązanie jest proste! Wystarczy tak niewiele:
- zachować higieniczny tryb życia
- wykonywać okresowe badania zwierząt
- stosować leczniczo lub profilaktycznie preparaty przeciwpasożytnicze
- dbać o czystość otaczającego nas środowiska.

Gra - Worm Killer

 

 

   Drogi Zarażenia > 1. Droga pokarmowa

Większość pasożytów zasiedla swoich żywicieli jedną z czterech dróg:
 

     Ad. 1.  Droga pokarmowa - Jak podaje J. L Gundłach i A. B. Sadzikowski najczęściej spotykane zarażenie odbywa się drogą pokarmową w sposób bierny. Po dostaniu się wraz z karmą lub wodą stadiów inwazyjnych do przewodu pokarmowego żywiciela postacie larwalne ulegają aktywacji opuszczając jaja i cysty. Do tego procesu niezbędne jest odpowiednie pH, określone enzymy jak również często składniki żółci.

     Nasze kocięta i szczenięta również zarażają się bezpośrednio drogą pokarmową (zarażenie lakogenne), kiedy to postacie pasożytów dostają się do organizmów osesków przez mleko matki. Jest to bardzo niebezpieczna parazytoza, gdyż umożliwia zarażenie całych miotów, pozbawionych możliwości obrony. Dlatego tak ważne jest odrobaczanie wszystkich kotów i psów w tym również kociąt i szczeniąt, aby chronić psy > pytaj lekarza weterynarii o preparaty firmy Bayer przeznaczone do zwalczania robacznic u kociąt i szczeniąt.

 

Porady:

1. Pamiętaj o regularnym odrobaczaniu psa, najlepiej raz na 3 miesiące, jak również o stosowaniu środków przeciwkleszczowych i przeciwpchelnych.
2.
Kleszcze, pchły, komary i robaki  są groźne nie tylko dla psów, ale również dla ludzi. W bezpiecznym i skutecznym leczeniu oraz profilaktyce niezbędny jest sprawdzony, pewny partner zobacz więcej porad ...
3. Bayer HealthCare Dział Weterynaryjny zaprasza również na filmy, aby zobaczyć filmy o robakach i ich cyklu rozwojowym kliknij tu ...

Pamiętaj o regularnym odrobaczaniu - RAZ NA KWARTAŁ! Pytaj lekarza weterynarii o preparaty firmy Bayer, które skutecznie chronią przed wszystkimi pasożytami przewodu pokarmowego i nie wymagają uciążliwych kuracji. Nawet zwierzętom o dużej masie wystarczy jedno, profilaktyczne podanie!


Źródło:

1. Fragment artykułu: Skąd mój pies ma robaki? przygotowany wyłącznie dla Bayer HealthCare Dział Weterynaryjny Redakcja Serwisu Molosy.pl, źródło: www.bayer.molosy.pl/robaki/odrobaczaj_raz_na_kwartal.htm

2. Plakat firmowy Bayer HealthCare Dział Weterynaryjny

Literatura:
1. J.L Gundłach i A.B. Sadzikowski; Parazytologia i parazytozy zwierząt, Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne.
2. J. Złotorzewska (red.), E. Lonc, A.C. Majewska, A. Okulewicz, T. Pojmańska, H.Wędrychowicz; Słownik parazytologiczny, Polskie Towarzystwo Parazytologiczne.
3. K. Niewiadomska, T. Pojmańska, B. Machnicka, A. Czubaj; Zarys parazytologii ogólnej, Wydawnictwo Naukowe PWN.
4. W. Stefański; Parazytologia weterynaryjna, Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne.

Serwis Molosy.pl
www.molosy.pl
Nowa Era Molosa

Czy chcesz poznać dodatkowe informacje
związane z cyklem publikacji

Ochrona psów przed kleszczami, pchłami,
komarami?
kliknij tu!

 

Odrobaczanie.pl ] wstecz ]

Kleszcze | Pchły | Komary | Robaki | Odrobaczanie psów | Advantage | Obroża Kiltix |
 

Copyright © wszelkie prawa zastrzeżone 2002 - 2013 Bayer Sp.zo.o. i  Pupileo.pl i odrobaczanie.pl